Strona Główna


Słowo od Pastora

Drodzy Bracia i Siostry Zboru „Nowe Życie” w Cz-Dz.
Serdecznie Was pozdrawiamy wraz z Grażynką.

W związku z obecną sytuacją i utrudnieniami w zgromadzaniu się zapraszam każdego członka i sympatyka naszego Zboru do codziennej, wspólnej modlitwy w naszych domach.
Każdego wieczoru pomiędzy godziną 19.00 a 21.00 bądźmy w modlitwie przed Obliczem Pana 30 min. - do godziny, aby się wstawiać za siebie nawzajem;

-o zachowanie od choroby,
-o nasz duchowy wzrost,
-o nasz kraj, aby był zachowany i wybawiony od wirusa,
-o duchowe ożywienie, głód i pragnienie żywej bliskiej społeczności z Bogiem nas i naszych rodaków.

Rozpocznijmy od wtorku koncentrując naszą modlitwę na naszych Braciach, Siostrach, sympatykach mieszkających w Tychach i Piasku., modląc się także o te miejscowości.
W środę wieczór módlmy się o Pszczynę i Łaziska.
W czwartek o tych, którzy mieszkają w Czechowicach-Dz.
W piątek o Braci i siostry z Kaniowa, Bestwiny i Brzeszcz.
W sobotę o tych, którzy mieszkają w Ustroniu i Bielsku-Białej.
W niedzielę wspólnie, o wszystkich nawzajem.
W następnym tygodniu od poniedziałku ponownie powtarzając jak powyżej.

„… Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, aby nie było deszczu; i nie było deszczu na ziemi przez trzy lata i sześć miesięcy. Potem znowu się modlił i niebo spuściło deszcz, i ziemia wydała swój plon.”

Jk 5,16-18.


Wykorzystajmy czas, który jeszcze mamy, aby toczyć duchową walkę i wstawiać się za siebie nawzajem, bliskimi i narodem. Wiemy, że nic nie umyka Bogu spod kontroli. ON JEST NA TRONIE! ON ŻYJE!
Nie upadajmy na duchu, ale z wiarą i ufnością patrzmy w przyszłość, gdyż nasze życie jest w najlepszych rękach, rękach naszego Ojca w niebie!!!
Pastor z żoną.

P.script.

Biskup naszego Kościoła prosi, aby zbory Okręgu Zachodniego i Południowego w czwartek trwały w poście do godź 18.00. Każdy wg swoich możliwości modląc się o wygaśnięcie epidemii, o rząd, lekarzy i ekonomię.
Kończąc post modlitwą od 18.00-19.00.
W związku z tym nasza modlitwa w czwartek może rozpocząć się godzinę wcześniej.